Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood
När du bor i Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood San Miguel de Allende kan du enkelt nå Hantverksmarknad, som ligger ungefär 20 minuters promenad bort.
Villan ligger inom 90 km från Quetaro interkontinentala flygplats och 2 km från kulturella sevärdheter som La Esquina mexikanska leksaksmuseet. Denna villa ligger också cirka 25 minuters promenad från Parque Juárez och cirka 30 minuters promenad från Plaza de la Constitución. Andra sevärdheter i närheten är La Casona, som ligger mindre än 450 meter bort.
I badrummet finns även en separat toalett, en dusch och en tvättmaskin. Det finns hårtorkar, badlakan och handdukar för gästernas komfort.
Här finns matplats med köksutrustning, såsom vattenkokare, kylskåp och köksredskap. Restaurangen Marios Mariscos estilo Mazatlan, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger ungefär 5 minuters promenad bort. Den närmaste busshållplatsen är Flecha Amerilla to Queretaro, belägen i närheten av boendet.
- Lokala sevärdheter
- Parroquia de San Miguel Arcangel-kyrkan668 km
- Parroquia de San Antonio de Padua SMA624 km
- Instituto Allende575 km
- La Casona Convention Center699 km
- Artlalli483 km
- Utsiktspunkten El Mirador720 km
- Mirador El Caracol534 km
- Flygplatser
- Quetaro interkontinentala flygplats86 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
På rummet
- Sittgrupp
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood en trådlös internetanslutning?
Ja, Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood erbjuder Wi Fi. - ❓
Finns det ett kök på Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood?
Ett komplett kök finns på Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood?
Man kan bo i Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood med sitt husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood?
Ja, en badtunna erbjuds på Casa De Piedra A 650 Metros Del Hotel Rosewood. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå Hantverksmarknad och Parque Juárez, som ligger cirka 20 minuters promenad från boendet respektive 1 km bort.